Cayma Hakkı

Sanal Mağaza İade & Değişim Koşulları
Aşağıdaki koşullar yalnızca Altınçizgi Kuyumculuk Sanal Mağaza için geçerlidir: Altincizgi.com Sanal Mağaza'da satışa sunulan mücevherlerin, fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını mücevheri elinize aldığınızda siz de göreceksiniz. Yaptığınız alışveriş sonucunda mutlu olmanız temel prensibimizdir. Sanal Mağaza'dan satın aldığınız mücevherinizi mesafeli satış sözleşmesi gereği teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, yüzük siparişlerinde, yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı) bulunmamaktadır. Bununla birlikte, altincizgi.com’a…
 
Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat Adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya www.altincizgi.com sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin, Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.
Tüketici ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici’ye aittir.
Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli Tüketici’ye iade edilir.
 
Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler
Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Alıcının bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen ürünler iade kapsamı dışındadır.
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, yüzük siparişlerinde, yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal ve iade hakkı) bulunmamaktadır. Bununla birlikte, altincizgi.com’a özel, yüzük siparişlerinde iptal ve iadeler %5 kesinti yapılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak içine yazı yazılmış evlilik alyanslarında cayma hakkı bulunmamaktadır.
ALICI’nın isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, içine yazı yazılan evlilik alyanslarında, ya da sipariş verilen ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar ve jelatini açılmış parfümler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.
Mağazalarımızdaki İade & Değişim Koşulları
 Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürümüz  6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda satılan tarihten itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.
Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım; satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 14 gün içerisinde herhangi bir Altınçizgi Kuyumculuk Mağazasına uğrayarak satış danışmanlarımıza mücevherinizin değişime müsait olup olmadığını kontrol ettirmektir.
 
Değişim yapılacak mücevherinizin karşılığında arzu ederseniz anında bir mücevher almayabilir, mağazamız tarafından size verilecek belge sayesinde siz ya da sevdikleriniz daha sonra alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Değişim yaparak alacağınız mücevher tutarı, geri vereceğiniz mücevher tutarının altındaysa aradaki fark için mağazamız size belge düzenleyerek yardımcı olacaktır.
 
14 gün sonrasında ise; iki katı değerinde istediğiniz bir mücevher ile değişim avantajından faydalanabilirsiniz. Bu durumda ilk aldığınız mücevherde herhangi bir kullanım bedeli düşülmez.
 
Satın almış olduğunuz mücevheriniz ömür boyu bakım garantisi altındadır. Altı ayda bir kez ücretsiz bakım fırsatı sadece Altınçizgi Kuyumculuk misafirlerine özel bir uygulamadır.
 
Aksesuar grubunda ise; 14 gün içerisinde misafirlerimiz kayıpsız değişim yapabilir. 14 gün sonrasında iade ya da değişimi mümkün değildir.
 
Markası ne olursa olsun kullanmadığınız takılarınızı en iyi fiyata Altınçizgi Kuyumculuk mücevherleri ile
değişim yapabilirsiniz.
 
Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb.)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.
 
Misafirlerimizin isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ( yüzük ölçü yapımı, kolye ve bilekliklerde ebat değişikliği, yüzük içine yazı yazma, farklı özel üretim vb ) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.
 
Mücevheriniz iade için uygun koşullara sahip ise, ödemiş olduğunuz tutarın %50’lik kısmı misafirlerimize sunulmaktadır
 
Sertifikası kaybolmuş mücevherlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün değildir. Tüm işlemler mücevher sertifikası ile birlikte yapılmaktadır. Bu sebeple aldığınız mücevherin sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.