İptal ve İade Şartları

Online Mağazada Değişim

Satın alınan altın takı ürünlerinde beğenilmeme veya farklı bir sebepten dolayı değişim talebinde bulunabilirsiniz, değişim taleplerinizi whatsapp müşteri hizmetlerimizin +90 530 634 77 62 numaradan oluşturabilirsiniz.

Değişim talepleri ürün alındığı günden itibaren 14 gün içinde yapılması gerekmektedir.

Müşterinin değişim için talep ettiği ürün kullanılmamış olması önem göstermektedir, kullanılmış olduğu tespit edilen ürün değişim talebi reddedilerek müşterimize iadesi yapılmaktadır.

Müşteri değişim talebinde bulunduğu ürünün satın aldığı ürünün bedelinden daha düşük bir ürün beğendiyse, iki ürün arasındaki fark müşteriye para iadesi olarak ödenmez.

Değişim yapılmak istenen ürünlerin her biri kendi statüsü ile değişim yapılmaktadır, 14 ayar alınan bir ürün ise 14 ayar ürünle değişim yapılmaktadır.

Özel ölçü yapılan ürünlerin veya kişiselleştirilmiş olan ürünlerin değişimi yapılamamaktadır.

Ölçü ile üretilen ürünlerde müşterinin vereceği ölçü esas alınır ve verilen ölçüye göre işlem yapılır, büyük&küçük gelmesi Altınçizgi sorumluluğunda değildir.

Altın takıda işçilik kusuru bulunması durumunda isterseniz almış olduğunuz ürünün yenisiyle değiştirebilir veya farklı bir üründe yerine isteyebilirsiniz. İşçilik kusuru dolayısıyla değişimlerde kargo gönderim ücretleri firmamız tarafından karşılanacaktır.

Müşteri değişim talebinde bulunduğu ürünü Altınçizgi’nin ilettiği kod ile kargoya verme zorunluluğu vardır, kodsuz gönderilen ürünler kargoda kaybolur ise ürünler Altınçizgi sorumluluğunda değildir.

Altınçizgi Mağazalarında Değişim

Değişim yapmak istediği ürünü almış olduğu mağazadan yapılması gerekmektedir,

Değişim yapılmak istenen ürünlerin her biri kendi statüsü ile değişim yapılmaktadır, 14 ayar alınan bir ürün ise 14 ayar ürünle değişim yapılmaktadır. Yatırımlık grubu (22 Ayar, 24 Ayar, Gram, Çeyrek v.b) ile değişim yapılamaz.

Müşteri değişim talebinde bulunduğu ürünün satın aldığı ürünün bedelinden daha düşük bir ürün beğendiyse, iki ürün arasındaki fark müşteriye para iadesi olarak ödenmez.

Altın takıda işçilik kusuru bulunması durumunda isterseniz almış olduğunuz ürünün yenisiyle değiştirebilir veya farklı bir üründe yerine isteyebilirsiniz.

Altın ürünler, kimyasal özelliklerinden ötürü çok sert olmadığı için 14,18,21 ve 22 ayar ürünler fiziki darbelere karşı çok hassastır. Bu yüzden değişim istenilen ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir deforme olmuş, ezilmiş, darbe almış, herhangi bir tür kimyasal madde ile temas sonucu hasar görmüş ürünler değişim yapılmamaktadır.

Özel ölçü yapılan ürünlerin veya kişiselleştirilmiş olan ürünlerin değişimi yapılamamaktadır.

Online Mağazada İade

Altınçizgi iade süreçlerini Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine uygun olarak yürütmektedir.

Satın alınan altın takı ürünlerinde beğenilmeme veya farklı bir sebepten dolayı iade talebinde bulunabilirsiniz, değişim taleplerinizi whatsapp müşteri hizmetlerimizin +90 530 634 77 62 numaradan oluşturabilirsiniz.

Müşterinin iade için talep ettiği ürün kullanılmamış olması önem göstermektedir, kullanılmış olduğu tespit edilen ürün iade talebi reddedilerek müşterimize iadesi yapılmaktadır.

İade talepleri ürün alındığı günden itibaren 7 gün içinde yapılması gerekmektedir.

Ürün iadelerinde kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartına geri iadesi sağlanır, havale&eft ile yapılan ödemelerde banka hesabına geri iadesi sağlanır,

Müşteri, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, hediye, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Altınçizgi’ye göndermekle yükümlüdür.

Özel ölçü yapılan ürünlerin veya kişiselleştirilmiş olan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

 

Altınçizgi Mağazalarında İade

Müşteri ürünü mağazalarımızdan beğenerek ve görerek aldığı için fiziksel mağazalarımızda alınan ürünlerin iadesi yoktur sadece değişim yapılabilmektedir.

Altın takıda işçilik kusuru bulunması durumunda isterseniz almış olduğunuz ürünün yenisiyle değiştirebilir veya farklı bir üründe yerine isteyebilirsiniz fakat iade yapılamaz.